treść strony

rok wydania

2022

miejsce wydania

Warszawa

liczba stron

80

Pozostałe informacje

wydawca

Wydawnictwo FRSE

język

POLSKI

ISBN / ISSN

2082-2375

W numerze:

Wyjazd na Erasmusa jest jak paliwo odrzutowe – przekonuje dr Brygida Dzidek, założycielka i prezeska Haptology. Pobyt w Szwajcarii otworzył jej głowę na nowe pomysły. Zajęła się fizyką dotyku i wynalazła pierścień haptyczny, który ma szansę zrewolucjonizować rynek gier, aplikacji edukacyjnych i telemedycynę.

O tym, że Erasmus zmienia bieg ludzkich losów, świadczą też historie kolejnych bohaterów „Europy dla Aktywnych”: ilustratorki Kasi Walentynowicz, która właśnie podczas stypendium w Portugalii odkryła swój niezwykły talent, oraz trenera Aleksandra Kowalczyka, dla którego wyjazd na Erasmusa stał się początkiem przygody z hiszpańskim futbolem.

O zaletach międzynarodowych projektów opowiadają też seniorzy, którzy – dzięki programowi  Erasmus+ – podróżują, nawiązują nowe znajomości, uczą się języków obcych i nowych technologii. A 75-letni Zenon Lenczewski, jeden z najstarszych polskich studentów, podczas dwumiesięcznego stażu na Bałkanach zbierał materiały do… pracy magisterskiej. Erasmus to też szansa na lepsze życie dla osób z niepełnosprawnościami, natomiast dla studentów międzynarodowych studiów magisterskich – możliwość kształcenia się w kilku krajach.

W numerze piszemy także m.in.: o największych ogólnopolskich igrzyskach umiejętności SkillsPoland 2022, które odbyły się pod koniec listopada w Gdańsku, oraz o V Kongresie Edukacji przebiegającym pod hasłem 35-lecia programu Erasmus+. Zapraszamy do lektury!

Czytaj pozostałe z tej serii