treść strony

DiscoverEU: kolejna edycja czas start

4 października ruszyła kolejna runda konkursu dla młodzieży DiscoverEU. Na 18-latków tradycyjnie czekają bilety kolejowe na podróż po Europie.

  • fot. Shutterstock

Z okazji osiągnięcia pełnoletności Unia Europejska ponownie funduje bilety kolejowe na podróż po Europie. Dlaczego pociągi? Bo to najbardziej ekologiczny, masowy środek transportu, a bycie „green” stanowi jedną z zasad programu Erasmus+.

W obecnej rundzie można się zgłaszać od 4 października (godz. 12:00) do 18 października (również godz. 12:00) na stronie: https://youth.europa.eu/discovereu_pl.

Zasady konkursu

DiscoverEU to działanie w ramach programu Erasmus+, dzięki któremu młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, która pozwoli im poznać jej bogactwo kulturowe i historię, doświadczyć wielojęzyczności, a także nawiązać znajomości z rówieśnikami z innych krajów. Podróżować można samodzielnie albo w grupie.

W bieżącej rundzie zgłaszać mogą się osoby urodzone w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2005 r. Cały proces jest bardzo prosty i zajmuje mniej niż 10 minut – trzeba tylko rozwiązać quiz i odpowiedzieć na jedno pytanie dodatkowe. A potem czekać na wyniki losowania!

Szczęśliwcy wygrają bilet o wartości ponad 250 euro na podróż w okresie od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2025 r., która może trwać od 1 do 30 dni.

Co ważne, osoby z niepełnosprawnością lub problemami zdrowotnymi otrzymają pomoc i wsparcie ułatwiające podróżowanie.

Więcej informacji, inspiracji i FAQ

Laureatom polecamy też to, by w planach uwzględnili spotkania Meet Up, które w swoich krajach organizują Narodowe Agencje.