treść strony

Sensoryczny kurs dla młodych przewodników z elementami historii, kultury i języka polskiego jako obcego

autor / redaktor

rok wydania

2021

miejsce wydania

Warszawa

liczba stron

112

Pozostałe informacje

wydawca

Wydawnictwo FRSE

język

POLSKI

ISBN / ISSN

978-83-66515-68-0

Warszawa dla początkujących, czyli sensoryczny kurs dla młodych przewodników z elementami historii, kultury i języka polskiego jako obcego to już drugi wybór tekstów do nauki języka polskiego z ćwiczeniami, opracowany przez Muzeum Warszawy. Publikacja jest trwałym rezultatem wyróżnionego w 2020 roku nagrodą European Language Label projektu „Warszawa dla początkujących”, dlatego Wydawnictwo Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji wsparło muzealnych lingwistów i zaangażowało się w proces wydawniczy.

            [ze Wstępu]

 

Prezentowany tu kurs jest jednym z efektów działań podjętych przez Muzeum Warszawy, które zrealizowało niezwykle wartościowy, a zarazem nietypowy pomysł. Dwa cele przyświecały temu niezwykłemu projektowi: pierwszym z nich było umożliwienie efektywnej nauki języka polskiego jako obcego wśród dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji, drugim zaś – ukazanie przeszłości i teraźniejszości Warszawy w atrakcyjnej formie. Szczególne zalety tego projektu, wychodzącego naprzeciw komunikacyjnym potrzebom cudzoziemców w Warszawie i łączącego promocję języka polskiego z promocją polskiej kultury, przyniosły Muzeum Warszawy deszcz zasłużonych nagród: prestiżowy znak innowacyjności w dziedzinie nauczania języków obcych – European Language Label za rok 2020, wyróżnienie specjalne za najlepszy projekt z lat 2014–2021 oraz nagrodę 20-lecia ELL.
          Hanna Komorowska

Cytowanie: Žák-Caplot, K. (2021), Warszawa dla początkujących, czyli sensoryczny kurs dla młodych przewodników z elementami historii, kultury i języka polskiego jako obcego, Warszawa: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Czytaj pozostałe z tej serii