Ogólnopolski Dzień Informacyjny 2024

treść strony

Ogólnopolski Dzień Informacyjny 2024:
Inspirujące wydarzenie z udziałem rekordowej liczby uczestników

XI Ogólnopolski Dzień Informacyjny, zorganizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), odbył się 1 lutego 2024 r. w PGE Narodowy. Wydarzenie przyciągnęło rekordową liczbę uczestników, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu prezentowanymi tematami związanymi z międzynarodowymi programami edukacyjnymi.

Od samego rana uczestnicy mieli okazję korzystać ze wskazówek pracowników FRSE na stoiskach informacyjnych, gdzie przedstawiono programy edukacyjne zarządzane przez Fundację, takie jak Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności oraz Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Ponadto podczas konsultacji eksperckich omawiano kluczowe kwestie związane m.in. z programem Erasmus+ oraz sposobami współpracy międzynarodowej.

Inaugurację wydarzenia poprowadził Patryk Kuniszewicz, który przywitał gości specjalnych, w tym dr Joannę Muchę, sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Bartłomieja Balcerzyka, dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, oraz Mirosława Marczewskiego, dyrektora generalnego FRSE.

W ciągu dnia uczestnicy wydarzenia brali udział w trzech sesjach plenarnych, gdzie dyskutowano m.in. o programie Erasmus+ dla początkujących, innowacjach w ramach tego programu oraz roli młodzieży w kształtowaniu przyszłości. Dodatkowo odbyło się wiele równoległych sesji tematycznych, gdzie eksperci FRSE dzielili się wiedzą na tematy związane z edukacją i współpracą międzynarodową.

Jednym z głównych punktów programu było wręczenie nagród w konkursie Selfie+, gdzie wyróżniono najlepsze zdjęcia podkreślające wartości europejskie oraz projekty edukacyjne. Ceremonię wręczenia nagród poprowadził zastępca dyrektora generalnego FRSE, dr Sławomir Drelich.

XI Ogólnopolski Dzień Informacyjny był nie tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale także do budowania relacji i inspirujących dyskusji, które mamy nadzieję, będą motywacją do dalszej współpracy w międzynarodowych programach edukacyjnych zarządzanych przez FRSE.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji dziękuje wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za udział i zaangażowanie w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zapraszamy do pobrania prezentacji wszystkich sesji plenarnych i tematycznych: